6 лайфхаків як розпочати банний сезон

Опублікував admin 09.09.2019 0 Коментар Статті - все для бані та сауни,

Осінь - це пора року, коли необхідно приводити до ладу свою лазню (сауну) перед відкриттям банного сезону!  Слід подбати про піч, систему водопроводу, підготувати всі приміщення і провести в них ретельне прибирання.

 

 

 

1. ГЕНЕРАЛЬНЕ ПРИБИРАННЯ ЛАЗНІ


 

Насамперед слід затопити піч і почекати близько 5 годин, щоб приміщення добре нагрілося. Далі варто:

  • Провести огляд віконних і дверних прорізів на наявність цвілі або грибка.
  • Прибрати все сміття і інші забруднення.
  • Обробити всі поверхні душової дезінфікуючим засобом.
  • Прибрати всі меблі і елементи декору з парилки для подальшого прибирання в цьому приміщенні.
  • Дерев'яні поверхності обробити спеціальним засобом, що не шкодить дереву, у подальшому змити водою.

2. УСУНЕННЯ ЦВІЛІ ЗІ СТІН


 

Цвіль і грибок може утворитися в будь-якому приміщенні, де погано організована система вентиляції і тривалий час було відсутнє опалення. Для боротьби з нею потрібно ретельно провітрити і просушити всі приміщення.

Пошкодження на поверхнях усуваються за допомогою шліфування, далі відбувається обробка спеціальними засобами. По завершенню всіх процедур, місця, де була цвіль або грибок, покриваються пропиткою.

 

 

3. ОБСЛУГОВУВАННЯ ПЕЧІ 


 

Печі будь-якого типу вимагають регулярного обслуговування, тому просто необхідно провести наступні процедури:

Повільно протопити піч протягом 9-10 годин. З цією метою закладається невелика кількість дров. Процедура необхідна для випаровування вологи з самої печі.

Через 2-3 год після початку роботи печі в топку кладуться присадки, які дозволять її очистити від скупчень сажі і дьогтю. По завершенню розпалювання печі слід ретельно прочистити її димохід, видалити всі продукти горіння з топки. Тріснуті камені замінити на нові. Рекомендовані розміри каменю 70-150 мм.

 

 

4. ПЕРЕВІРКА ВОДОПРОВОДУ


 

Систему трубопроводу в душевій необхідно періодично перевіряти на ступінь справності. В першу чергу всі труби оглядаються на наявність течі. Найбільшу увагу слід звернути на місця з ущільнювачами, які від температурних перепадів могли лопнути.

 

 

5. ПЕРЕВІРКА ОСВІТЛЕННЯ


 

Також варто перевірити освітлення у лазні. При потребі, придбати нові світильники, лампочки.  Перевірити на справність усі розетки, упевнитися в наявності «заземлення» у вашій домашній мережі.
 

 

6. ОНОВЛЕННЯ АКСЕСУАРІВ


 

Після того, як всі етапи з прибирання та ремонту лазні пройдені, можна задуматися про приємні дрібниці. Наприклад, про закупівлю нових банних віників, бондарних виробів, абажурів та інших необхідних елементів декору. 

 

                  

 

Відвідування лазні доставить ще більше розслаблення, якщо використовувати ефірні масла, ароматизатори і засоби для масажу. Про них слід задуматися заздалегідь. Коли всі етапи по підготовці лазні або сауни будуть завершені, можна приступати до релаксації та відпочинку!

Залишити коментар