Консервація басейну передбачає якісне і надійне збереження басейну в період його бездіяльності. Відкриті басейни відносяться до таких споруд, які в сезон «осінь-весна» не використовуються і мають бути законсервовані. Всі відкриті басейни, без вийнятку, ідуть в «зимову сплячку», але підготовка до неї у всіх різна.
Надувні літні басейни
Вони також бувають різними. Невеликі (дитячі) басейни виготовлені з гуми. Деякі з них укомплектовані сумкою для транспортування і зберігання. Підготовка до зберігання у них проста. Басейн ретельно миється в надутому стані, потім трохи спускається повітря, і сушиться у місці, яке добре продувається без прямого попадання променів сонця. Потім повітря викачується з бассейну повністю ― його згортають та злегка присипають тальком. Потім його можна складати в сумку-контейнер або вентильований тканинний чохол.
Великий надувний басейн може мати металеві підпірні елементи, сходи, насос, картріджний фільтр. Басейни з таким фільтром не мають скімеру, тому не всі забруднення повністю видаляються з поверхні води, а осідають на його дні, саме тому процес очищення починається із видалення осаду з дна і стінок басейну. У цьому випадку роботи по консервації буде більше. Спочатку треба промити фільтри при роботі установки в режимі зворотної промивки, і далі ― в режимі ущільнення. Після цього фільтрувальна установка переводиться в звичайний робочий режим. Після цього басейн розбирається і переноситься в приміщення до наступного літа.
Збірні (каркасні) басейни
Вони бувають двох типів: сезонні і морозостійкі. Консервація збірних басейнів сезонного типу практично така ж, як і великого гумового басейну. Різниця лише в кількості знімних елементів. Всі знімні елементи системи водопостачання: труби, клапани, фітинги та ін. демонтуються, промиваються та сушаться. З решти незнімних елементів видаляються забруднення, залишки вологи, ставляться заглушки. Найголовніше перед консервацікй басейну ― видалити воду з гідросистеми, в іншому випадку вода при замерзанні може розірвати труби. Басейн накривається захисним покривалом і може зимувати.
Тент (у вигляді чохла) ― важливий аксесуар для вуличного басейну, як в процесі його використання, так і при консервації басейну. Виготовлений з брезенту, ПВХ або тентової тканини строго за розмірами басейну, він натягується на бортик і кріпиться зав'язками.
Морозостійкі басейни (до речі, вони можуть бути вкопані в землю) залишаються на зиму в зібраному вигляді. Конструкція таких басейнів складається з: каркасу, чашовий пакет з плівки ПВХ, системи фільтрації на основі піщаного фільтру і сходи.
Проблема виникає тільки з чашовим пакетом. Він досить тонкий (0,3-0,8 мм) та служить не більше 1-2 сезонів (після цого вимагає заміни). Система піщаної фільтрації складається (крім фільтра) з насосу, скімера (пристрою забору води), комплекту шлангів та фітингів для обв'язки. Їх використовують при консервації, що ідентична консервації стаціонарного басейну.
Стаціонарний басейн
В залежності від того, де розташований басейн (всередині приміщення чи на вулиці), залежить термін його експлуатації (цілий рік або ні). Басейни, що знаходяться на вулиці, з приходом холодів зазвичай консервують, тобто готують до зимівлі. Є, звичайно зовнішні басейни, які експлуатуються цілий рік, але ці басейни на зиму закриваються павільйоном, або власник цього басейну не рахує гроші. Для експлуатації відкритого басейну в зимовий час, на його обігрів, потрібно затратити в декілька разів більше енергії, ніж при експлуатації в літній період.
Отже, розглянемо як правильно готувати басейн до консервації (зимівлі).
Послідовність дій:
Такі споруди, найчастіше, мають підсвічування, насосну систему для наливу і осушення, а також плаваючі рослини, декоративних рибок і ін. Якщо у водоймі є поглиблення (зимова яма), то риби залишаються у водоймі. Потрібно тільки забезпечити умови їхньої зимівлі. Для цього в кризі робляться спеціальні вентиляційні отвори, через них відкачують частину води з водойми, в результаті чого утворюється повітряна подушка, і риби не задихнуться.
Ось і всі основні дії, що здійснюються при консервації басейну.