Консервація басейну

Опублікував admin 13.09.2019 0 Коментар Статті - все для басейну,

 

Консервація басейну передбачає якісне і надійне збереження басейну в період його бездіяльності. Відкриті басейни відносяться до таких споруд, які в сезон «осінь-весна» не використовуються і мають бути законсервовані. Всі відкриті басейни, без вийнятку, ідуть в «зимову сплячку», але підготовка до неї у всіх різна.

Надувні літні басейни

Вони також бувають різними. Невеликі (дитячі) басейни виготовлені з гуми. Деякі з них укомплектовані сумкою для транспортування і зберігання. Підготовка до зберігання у них проста. Басейн ретельно миється в надутому стані, потім трохи спускається повітря, і сушиться у місці, яке добре продувається без прямого попадання променів сонця. Потім повітря викачується з бассейну повністю ― його згортають та злегка присипають тальком. Потім його можна складати в сумку-контейнер або вентильований тканинний чохол.
Великий надувний басейн може мати металеві підпірні елементи, сходи, насос, картріджний фільтр. Басейни з таким фільтром не мають скімеру, тому не всі забруднення повністю видаляються з поверхні води, а осідають на його дні, саме тому процес очищення починається із видалення осаду з дна і стінок басейну. У цьому випадку роботи по консервації буде більше. Спочатку  треба промити фільтри при роботі установки в режимі зворотної промивки, і далі ― в режимі ущільнення. Після цього фільтрувальна установка переводиться в звичайний робочий режим. Після цього басейн розбирається і переноситься в приміщення до наступного літа.

Збірні (каркасні) басейни

Вони бувають двох типів: сезонні і морозостійкі. Консервація збірних басейнів сезонного типу практично така ж, як і великого гумового басейну. Різниця лише в кількості знімних елементів. Всі знімні елементи системи водопостачання: труби, клапани, фітинги та ін. демонтуються, промиваються та сушаться. З решти незнімних елементів видаляються забруднення, залишки вологи, ставляться заглушки. Найголовніше перед консервацікй басейну ― видалити воду з гідросистеми, в іншому випадку вода при замерзанні може розірвати труби. Басейн накривається захисним покривалом і може зимувати.

Тент (у вигляді чохла) ― важливий аксесуар для вуличного басейну, як в процесі його використання, так і при консервації басейну. Виготовлений з брезенту, ПВХ або тентової тканини строго за розмірами басейну, він натягується на бортик і кріпиться зав'язками.

Морозостійкі басейни (до речі, вони можуть бути вкопані в землю) залишаються на зиму в зібраному вигляді. Конструкція таких басейнів складається з: каркасу, чашовий пакет з плівки ПВХ, системи фільтрації на основі піщаного фільтру і сходи.
Проблема виникає тільки з чашовим пакетом. Він досить тонкий (0,3-0,8 мм) та служить не більше 1-2 сезонів (після цого вимагає заміни). Система піщаної фільтрації складається (крім фільтра) з насосу, скімера (пристрою забору води), комплекту шлангів та фітингів для обв'язки. Їх використовують при консервації, що ідентична консервації стаціонарного басейну.

Стаціонарний басейн

В залежності від того, де розташований басейн (всередині приміщення чи на вулиці), залежить термін його експлуатації (цілий рік або ні). Басейни, що знаходяться на вулиці, з приходом холодів зазвичай консервують, тобто готують до зимівлі. Є, звичайно зовнішні басейни, які експлуатуються цілий рік, але ці басейни на зиму закриваються павільйоном, або власник цього басейну не рахує гроші. Для експлуатації відкритого басейну в зимовий час, на його обігрів, потрібно затратити в декілька разів більше енергії, ніж при експлуатації в літній період.

Отже, розглянемо як правильно готувати басейн до консервації (зимівлі).

 

Послідовність дій:

 1. Консервація басейну повинна проводитися завчасно, коли купатися вже холодно, але ще не вдарили морози і не засипало басейн опалим листям або снігом.
 2. Для початку, перед консервацією басейну, потрібно провести його генеральне прибирання: пропилососити, почистити ватерлінію, очистити заставні від нальоту. Це необхідно робити для того, щоб навесні чаша мала нормальний вигляд і бруд, що залишився в басейні не в’ївся в його обробку за зиму.
 3. Потім робимо промивання фільтра (довше звичайного, щоб ретельно промити засипку). Підлив води можна одразу відключити і закрити кран підживлення.
 4. Коли фільтр промитий, спускаємо басейн, але не весь, а нижче рівня бічних форсунок (для скімерних басейнів) або по нижній край прожекторів в переливному басейні (зазвичай басейн спускається на 1/3). Якщо в басейні є бічні форсунки, які знаходяться глибше основних, то необхідно спустити воду нижче від них.
 5. У басейні вирівнюється рівень рН і заливається зимній консервант «Winterfit»  з розрахунку 500 мл засобу на 10 м3. Шестипозиційний клапан фільтруючої установки переводиться в положення «рециркуляція». Включаємо насос на пару годин для того, щоб перемішати консервант по цілому басейну. Забір води при цьому повинен здійснюватися тільки з донного зливу.
 6. Поки вода в басейні перемішується, зливаємо воду з насосів і труб атракціонів. Живлення атракціонів необхідно заздалегідь відключити.
 7. З чаші басейну виймаємо прожектора, висушуємо їх і запаковуємо щільні пакети, щоб вода не потрапила в середину. Ніші прожекторів закриваємо шматками пінопласту, щоб при замерзанні лід не розчавив їх.
 8. Зливаємо воду з лінії скімерів. Якщо вся вода самопливом не виливається, то необхідно її видути звідти за допомогою компресора. Далі в скімери вкручуємо заглушку або спеціальний розширювальний поплавок з різьбленнями.
 9. Зупиняємо фільтрувальний насос, закриваємо кран донного зливу. Зливаємо воду з лінії форсунок. Видуваємо залишки води за допомогою компресора. З форсунок викручуємо лицьові частини, а на їх місце вкручуємо зимові гумові заглушки на 1 ¼ .
 10.  Якщо є форсунки нижче прожекторів, то вони закриваються герметичними заглушками після спуску лінії форсунок, а потім рівень води в басейні доливається до необхідного рівня.
 11.  Аналогічно проводимо операції і з лінією пилососа.
 12.  Зливаємо воду в техприміщенні з фільтра, насоса, теплообмінника та іншого обладнання, яке знаходиться в техприміщенні. Відкачуємо за допомогою дренажного насоса переливну ємність (залишки води).
 13.  У пісочний або мультимедійний фільтр зверху заливаємо 1-2 літри білизни. Якщо на басейні є діатомовий або картріджний фільтр, то його потрібно розібрати і повністю промити. Шестипозиційний клапан ставимо в положення «Зима».
 14. Якщо на басейні стоять автоматичні дозатори або станції автоматичного дозування, то знімаємо зонди, промиваємо в дистильованій воді і залишаємо їх у пляшечках з 3-ьох молекулярним розчином хлориду калію (баночка йде в комплекті з калібрувальними рідинами). Зонди потрібно зберігати в теплому приміщенні. Тому, якщо технічне приміщення басейну взимку не опалюється, їх необхідно забрати в тепле приміщення.
 15.  Якщо в басейні встановлена система Necon, необхідно проконтролювати,  щоб в електродах не залишилась вода.
 16.  Перевірити на відсутність води в теплообміннику, електронагрівачі, УФ-лампі та в інших елементах, а також видути воду з труб, де вона не може витекти самостійно. 
 17. Перекрити крани подачі та обратки з котла. Злити воду гарячого контуру теплообмінника і циркуляційного насосу.
 18.  У басейні встановити компенсаційні поплавці для компенсації сили стиснення льоду. Замість поплавців можна також використовувати порожні 5-ти літрові каністри від води, наполовину заповнені піском. 
 19. Потрібно закрити поверхню басейну спеціальним зимовим покриттям, для запобігання попадання в нього снігу, дощу або сміття. Прожектори бажано підвісити в чаші під накриттям або відкрутити і забрати в тепле приміщення.

 

Декоративні водойми (водоспади)

Такі споруди, найчастіше, мають підсвічування, насосну систему для наливу і осушення, а також плаваючі рослини, декоративних рибок і ін. Якщо у водоймі є поглиблення (зимова яма), то риби залишаються у водоймі. Потрібно тільки забезпечити умови їхньої зимівлі. Для цього в кризі робляться спеціальні вентиляційні отвори, через них відкачують частину води з водойми, в результаті чого утворюється повітряна подушка, і риби не задихнуться.

 

Ось і всі основні дії, що здійснюються при консервації басейну.

 

 

Залишити коментар